Az elkövetkezendőkben eme szigeteléstechnikát a cégünkön keresztül ismertetem, munkáinkat, olykor kísérletezéseinket mutatom be, az általunk rögzített kép-, illetve videó felvételekkel. Internetes címünk: www.hab-szigeteles.hu

A repertoárban kétféle típusú PUR-habbal találkozhatunk, a zárt, és a nyitott cellás. Ezek az anyagok kétkomponensűek, a keveredést követően többszörösére duzzadva töltenek ki minden rést, hézagot, és percek alatt száradnak, megszilárdulnak, elnyerve végleges alakjukat.

A nyitott cellás poliuretán hab egy puhább, szivacsosabb anyaggá fejlődik, amit sátortetők szarufái közé, a párazáró fóliára permeteznek közvetlen.

1_5_1_1358590449.JPG_778x584 
 
          Nyitott cellás hab (szarufák között)

 A zárt cellás poliuretán hab nem dagad akkorát, viszont végleges formáját tekintve merevebb, lépésálló, és abszolút vízzáró. Lapos tetők szigetelésénél ezt a zárt cellás poliuretánt szokták alkalmazni. Szinte bármilyen felületen megtapad, és nem kell lebontani, elhordani a régi rétegeket. Hőszigetelési értékeit tekintve a nyitott cellás a nyerő, ám lényegében nincs akkora különbség közöttük, mintha a hagyományos (gyapot, hungarocell) anyagokhoz hasonlítanánk őket, mert lényegesen jobbak.

1_3_1358390109.jpg_324x243

Zárt cellás hab (lemeztetőn)

Jelenleg a legelterjedtebb a mezőgazdasági, illetve ipari létesítmények, valamint a lapos tetők szigetelésében, de ahogyan egyre többen ismerik meg, úgy terjed a magánlakások, családi házak területén is, mert utólagos szigetelés terén is könnyen, és költség hatékonyan használható. 

A bejegyzés trackback címe:

https://habszigeteles.blog.hu/api/trackback/id/tr995026852

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása